- +38 067 760 90 90
- info@bypass.com.ua
- Mon - Fri: 9:00 - 18:30
- EN / UA
Через великий асортимент сонячних панелей щовипускаються в останній час та відповідно різноманіття їх параметрів, Delta не пропонує
прямих рекомендацій стосовно кількості підключаемих панелей та типу захисту ланцюгів інвертора від перенапуги.
При підключенні сонячних панелей до інвертора слід попередньо визначити загальні параметри стрінгу підключаємих панелей, розрахувати граничні параметри роботи з урахуванням температурніх коефіціентів. Загальна кількість панелей, котру треба підключити до інвертора для оптимальної роботи – визначає користувач\інсталлятор.
До інвертора можна підключити панелі двомя схемами:
У першому випадку, кожний трекер працює зі своїм полем панелей. Рішення є оптимальним при встановленні панелей у різних напрямках (розташування панелей по сторонам світу, з різними кутами, наявність ділянок із затіненнями), та при звичайному встановленні усіх панелей у одній площині.
Кожний трекер обирає оптимальний параметр точки максимальної потужності (MPPT).
У інверторі Delta Hybrid E5 (у частині перетворення DC-DC) використовується транзисторна матриця а не дискретна частина на транзисторах (як в більш раніх моделях інверторів). Тому, параметрі трекерів практично однакові. Це дозволяє запаралелить стрінги та подавати на “загальний” вхід всю потужність масиву панелей. Такой варіянт може використовуватись у ситуаціях, коли інвертор замінює на месці встановлення звичайну мережеву модель, до якої було підведено лише одне поле панелей.
Наприклад: інвертор Delta RPI M8A розрахован на робочу напругу (вхіх від панелей) до 1000VDC та до нього первинно було підключено послідовно 20 панелей (кожна панель з Ioc=40VDC). Кабельна траса складається з двох провідників по 6мм2 та немає можливості\складно збільшити кількість проводів до 4-х (4 по 6мм2), так як траса вже схована під покрівлею (наприклад керамічна черепиця).
При підключенні Delta Hybrid E5 достатньо виконати перекомутацію роз’ємів у панелей, додавв запобіжники та блокуючий діод у кажний ланцюг. Діод використовується при наявності затінень одного із стрингів.
На інвертор подаєтся загальна потужність на обидва входи. Трекеры ділят потужність порівну.
Для захисту входів від перенапруги використовуються обмежувачі\розрядники Т2. Розмикач із запобіжником на “плюсовому” та “мінусовому контактах виконуют разом із захисною ще й комутаційну функцію – при обслуговуванні\заміні панелей станції нема необхідності відключати роз’єми МС-4 на інверторі.
Розмикач запобіжників бажано використовувати із серії Solar (розраховані саме на використання в ланцюгах з напругою DC 1000VDC).
У даному випадку, так як напруга не перевищує 550VDC – показаний приклад на Wöhner з робочою напругою 600VDC, призначений для встановлення на DIN-рейку.
Запобіжник – 25А – для спарених входів (струм кожного стрінга не повинен перевищювати 12А), Наприклад – показаний запобіжник фірми показан – LIKET .
Solar BOX – рекомендовано використовувати електричнні шафи в виконанні IP65. Так, як рішення може быти встановлено у складних кліматичних або інших умовах експлуатаціі. Таке рішення дозволяє захистити обладнання від ушкоджень, а також додатково убезпечити користувача\персонал від ураження струмом.
Виробник у технічних параметрах па пристрій завжди дає рекомендоване значення максимальної потужності підлючаємих панелей, Це зумовлено тим, що при вказаному значенні – можна отримати оптимальну генеровану потужність при реальніх\типових погодних умовах та оптимальному куті встановленн панелей.
Якщо у Європі рекомендації виробника намагаються виконувати (зазвичай для збереження гарантії на прилад при очикуваному довгостроковому терміні експлуатації) – то в Україні все частійше користувачі використовують “перенавантаження” входу інвертора надлишковою кількістю панелей для отримання максимальної генерації та більш скорої окупності рішення.
Переваги такого “способу” – збільшення генерації у ранішні\вечірні часи, мінливу погоду або зимовий період.
Недоліки – критичне завищення вхідних напруг (може привести до виходу з ладу пристрою) та “гранічна” робота DC-DC MPPT (фактично MPP трекери не працюють).