Гібридна сонячна система електроживлення

   Система з сонячним інвертором для компенсаціі частини власного споживання. 

Обладнання

Основні параметри

Опис проекту

    Проект створювався для прорахунку зменьшення власного споживання будинку від електромережі, а також безперебійного забезпечення від альтернативного засобу (сонячних панелей) при пропаданні зовнішньої мережі. 
    Щоб оцінити можливості генераціі енергіі та розрахувати необхідну кількість панелей, було зроблено попередній проект з візуалізацією.

    Перший варіант був розрахован на використання стандартних панелей розміром 990х1692мм (панелі 320W). Загальна кількість панелей, яку можна було б  розмістити на конструкціі навісу – 27. шт.

   У другому варіанті було запропановано використання панелей з різними розмірами:  990х1692мм (панелі 320W) та 1000Х2000мм (панелі 385W).
   Панелі 
 990х1692мм мали вертикальне розміщення, що при горизонтальному розміщенні рейок кріплення не змінює кількость монтажни компонентів. 
    Різниця в потужності виявилася не значною: 8640W проти 8265W (<5%).

   При розрахунку підключення панелей до інвертора, перший раріант має перевагу – можна підключить практично рівнозначну кількість панелей на кожний MPPT (14 +13 панелей). У другому випадку – потужність на трекерах була б нерівномірною : 3465 та 4800W.

   При проектуванні також розглядався варіант підключення системи до мережі з метою генерації надлишків по Зеленому Тарифу.
   Це дозволяло зменьшити час окупності станціі, але і потребувало додаткових інвестицій на підключення станціі до таріфйкаціі.

Затінення панелей

   Затінення панелей можливе о другій половині дня частиною стіни будівлі. Для зменьшання ефекту затінення було запропановано використання оптимізатори на кожну затіняєму панель.

Генерація без затінення

Генерація з урахуванням затінення


   Проект не був реалізований і був зроблений більше для інформаційних потреб.

Фото системи. 09. 2018р.