- +38 067 760 90 90
- info@bypass.com.ua
- Mon - Fri: 9:00 - 18:30
- EN / UA
Система з сонячним інвертором для компенсаціі частини власного споживання, та безперебійного живлення приватного будинку.
Проект розроблено для забезпечення приватного будинку безперебійним живленням. На етапі прорахунку розглядалось зменьшення власного споживання будинку від електромережі, а також альтернативне забезпечення від сонячних панелей при пропаданні зовнішньої мережі.
Щоб оцінити можливості генераціі енергіі та розрахувати необхідну кількість панелей, було зроблено попередній проект з візуалізацією.
Розміщеня панелей зроблено по орієнтуванню основної площини даху у напрямку на південь. Для кріплення панелей було передбачено систему монтажу під черепицю.
Панелі 990х1692мм мають вертикальне розміщення, що при горизонтальному розміщенні рейок кріплення – значно спрощує монтаж компонентів.
Кількість панелей обмежана потужністю, яку можна подавати на вхід MPPT інвертора. У моделі Stark MPPT DUO- це два входи по 4kW максимум.
Панелі можуть бути розділені на групи (стринги) по 3 шт для забезпечення номінальної напруги, що не перебільшує значення максимальної вхідної напруги інвертора. Кожен ланцюг має захист (запобіжник MC-4) а також блокуючий діод для захисту панелей від дії зон затінення.
При розрахунку підключення панелей до інвертора також розглядались параметри довжини траси кабелів (DC) та засоби укладки під кровлею.
Особе значення приділялось пожарній безпеці та елементам заземлення конструкціі.
Затінення панелей найбільше впливає у перщій половині доби, коли від димоходів падає тінь на верхній ряд панелей.
Завдяки розділенню панелей на стрінги та використанню блокуючих діодів, зменьшення генераціі буде не суттєвим та забезпечить номінальну потужність на протязі дня.
Підключеня інвертора виконане в окремій кіманті до шафи розподілу. Вхід системи додатково захищено встановленням обмежувачів перенапруги на кожну фазу.
Проект реалізований на стадіі побудови системи ДБЖ з подальшим розширенням встановленням сонячних панелей у майбутньому.
Для забезпечення більш тривалої роботи від батрей при вїдключенні мережі або обриву кабеля на лініі, замовником розгладався варьянт збільшення комплекту батарей за рахунок встановлення додакових паралелей АКБ.
Загальний час резервування можна було отримати на рівні до 8 годин при навантаженні 80%.
Одним з варьянтів розширення – розглядалось встановленя паралельного комплекту батарей такої самої ємності (2х100Аг).
На момент проведення робіт з розширення АКБ, через напад росії на Україну, батареї номіналом 100Аг було замінено акамуляторами 65Аг.
Фінальна конфігурація повного комплекту скадає 330Аг (2х100Аг + 2х65Аг).
Для захисту, у ланцюги батарей були встановлені додаткові запобіжники.
Параметри заряду батарей інвертора були скореговані під нові значення батарей.