- +38 067 760 90 90
- info@bypass.com.ua
- Mon - Fri: 9:00 - 18:30
- EN / UA
Гібридний інвертор Delta Hybrid E5 є головним компонентом комплексної системи Delta E5 Hybrid Storage System та призначений для безпосереднього перетворення сонячної енергиї у електроенергію для генераціі у мережу. Головною перевагою є можливість роботи у парі з акумуляторною батареєю та можливість балансування енергії в навантаження між перетворюваною сонячною енергиєю та енергиєю батарей.
Виробник використав у рішенні Li-ion батарею з номінальною напругою 93.6VDC (робочий диапазон 85~104VDC). Це дозволило зменьшити струми заряду\розряду батареї та знизити переріз кабелю підключення батарейних блоків, а також використати меньш громіздкі конектори.
Батарейний блок заряджаєтся головним чином від сонячної енергії. При підключенному живленні зовнішньої мережі, можливий тільки розряд батареї на навантаження або генерація енергії батареї у мережу.
Окрема особливість системи – робота тільки у комплекті з рекомендованою виробником батареєю Delta BX_6.0.
Можливість підключення інших типів батарей – виробником не уточнюється.
* Мається на увазі оптимальна напруга для досягнення максимальної ефективності перетворення.
Найбільший ККД – 97,36% можна отримати при рівні навантаження 60%.
На бічній стороні корпусу разташована етикетка з інформацією про головні параметри інвертора, серійний номер.
Країна виготовлення вказана тільки на картоному пакунку (Made in China). Розробка моделі виконувалась під Європейский ринок.
Вказана на етикетці інформація Authorized representative Delta Electronics B.V. – посилання на авторизоване представництво Delta у Нідерландах – офіс та відділ техничної подтримки виробника у Європі.
Додатково, на передній кришці розташована етикетка версій прошивок (DRM) для даного інвертора.
Корпус інвертора виконан з двох частин. Передня частина виконує роль кожуху (передня панель). Задня частина виконує роль основної несучої конструкції та радіатора охолодження.
В бокових частинах корпусу є заглиблення для ухвату обома руками. Інвертор важить 27 кг, але завдяки ергономиці його може витягти з упаковки одна людина. Монтувати інвертор на стіну зручно удвох. Алюмінієвий корпус тіжкий та масивний. Він збалансований в районі заглиблень для ухвату руками. Корпус не розрахований на антивандальнє використання. Гвинти кріплення передньої панелі винесені на стойки (за внутрішні шви з ущільнювачем). Отвори гвинтів у кришці закриті гумовими вставками. Вони захищають тільки від попадання бруду та пилу.
Корпус спроектований таким чином, щоб падіння крихітних предметов зверху на інвертор або незначні удари по передній панелі не викликали яких-небудь пошкоджень електроники обо елементів панелі керування.
Вертикальні ребра, розташовані практично по всій висоті корпусу, дуже міцні. Їх кількість розрахована на відведення теплових втрат інвертора при максимальному навантаженні – без використання додаткового обдуву вентиляторами. У нижній частині (вікні) корпусу можна побачити два виступи із заглибленнями, призначення котрих можна розглядати тільки як виємки під можливі отвори гвинтів для встановлення панелі вентиляторів. Конструкція корпусу скорійш за все пророблялась інженерами й для більш потужних моделей у майбутньому (наприклад – моделі мережевих інверторов Delta RPI потужністью 6 – 10кВА виробляються у корпусах такого ж дизайну).
На задній частині ребер радіатору закріплена пластина фіксації для кріплення на стіну.
“Стакани” разташовані позаду з обох країв корпусу, з’єднані з радіатором, призначені для відводу тепла від котушок перетворювача DC-DC та інвертора. Зазвичай компаунд, який заповнює простір між обмотками котушок та корпусом, разом з функцією ізоляції – виконує найкращу передачу тепла до корпусу.
На задній панелй також встановлений вентиляційний клапан. Усі роз’єми, лючки та вимикачі інвертора фіксуются на корпусі за допомогою гумових ущільнювачів, що забезпечує захист ІP65. Для вирівнювання тиску, надлишок котрого може з’явитись при нагреві\охолодженні інвертору, використовується спеціальний вентиляційний клапан фірми Gore. Клапан також виконує роль захисту від конденсату. Отвори, розташовані у клапані по колу – сквозні. Користувач, котрий вперше зустрічається з таким пристроєм вентиляции корпусу, може прийняти клапан за “точку” опломбування.
Монтажна пластина кріпиться до стіни через отвори за допомогою шурупів. Рекомендований диаметр – не більше 6 мм. Довжина вибирається у залежності від матеріалу стін. Всього монтажних отворів – 13. Один з отворів у центрі має розширення (з 6-ти до 14 мм) для зручності навісу панелі на один з ранійше вгвинчених у стіну шурупів.
Інвертор зручнійше навішувати на кріплення пластини удвох – попасти у паз панелей “навмання” складно. Для центровки можна використовувати “вуха” крепіжної пластини, котрі виступають у нижній частині. Інвертор тримається тільки пазом зацепу пластини. Фінальне кріплення інвертора виконується двомя гвинтами М4 через отвори, які також виконують роль місць заземлення (фарба у ціх місцях відсутня). Позначення місця заземлення також продубьовано відповідним знаком.
Панель комутації та підключення кабелей частково закрита спереду передньою кришкою. Доступ до панелі можливий тільки з нижньої сторони. Якщо інвертор буде встановлений на середьому рівні, коли індикатор знаходится у поле зору – при ввімкнені живлення необхідно зазирнути під інвертор. З одного краю – це додатково захищає елементи керування від будь-яких неправильних дій користувача. Також – після включення інвертора – проведення додаткових дій з нижньою панеллю – вже не потрібно.
По краях панелі розташовані перемикачі, призначені для включення\відключення інвертора та переключення інвертора у режим Bypass. У центральній частині встановлені конектори підключення сонячних панелей, роз’єми батарейного блоку, комунікаційні роз’єми та конектор підключення живлення та навантаження.
Перемикач DISCONN AC/DC – комбінований вимикач живлення. У ньому об’єднана функція підключення панелей до входів трекерів MPP та функція підключення силових ліній до входу\виходу інвертора.
У інвертора немає запобіжників у ланцюгах підключення сонячних панелей та ліній живлення та навантаження. Частина комутації відведена на спеціальний внутрішній вузол, зібраний на реле. Ланцюги DC також мають схеми “предзаряду ємностей” для вирівнювання потенціалу для уникнення пригорання контактів під час комутації реле.
Батарейні роз’єми також підключаються до силових ланцюгів без додаткових запобіжників зсередини пристрою. У батарейному блоці Delta BX_6.0 окремо встановлений плавкий запобіжник – додаткові елементи захисту за замовчуванням – не потрібні.
Для підключення панелей до інвертора використовуються конектори MC-4, розділені на два окремих входи: DC1 и DC2. Кожний вхід – окремий трекер MPP (Maximum Power Point). Система дозволяє підключити два стрінги на різні трекери з ризною кількістю сонячних панелей. Можливо також паралельне включення стрингів.
Батарейний блок підключається двома роз’ємами Phenix Contact. Частково роз’єми нагадують MC-4. Особливість: збільшений переріз кабелю підключення, рухомий притискач та наявність спеціальної пластикової частини, котра при невеликих рухах у різні сторони – дозволяє від’єднати конектори без додаткових засобів.
Комунікаційний кабель для батарейного блоку підключається до спеціального роз’єму CAN через перехідник. Конектор підключення – RJ45. Для підключення можна використовувати звичайну виту (кручену) пару (прямого обжиму). Розпіновка конекторів виконана за принципом Pin-to-Pin.
Переходник комунікаційного кабеля складається з декількох частин, котрі при збиранні в один конструктив – представляють собою герметичний корпус з додатковою фіксацією кабелю гумовим ущільнювачем.
Окремо у центральній частині знаходиться люк з гермовводом COMM./DRM, призначений для підключення кабелю для моніторингу а також кабеля керування (цифрові входи та сухі контакти) та кабеля паралельноі роботи. Люк прикручений двомя гвинтами. Внутрішня частина гермовводу розділена на чотири секціі (отвори 6мм та 7мм). В отвори вставлені гумові заглушки відповідного диаметру.
При використанні інвертора без додаткових опцій – комунікаційний модуль може не використовуватись.
Роз’єм підключення вхідної напруги та навантаження розташований на окремому 5-ти штирковому роз’ємі.
Рекомендовано подключати 5-ти жильним мідним кабелем із перерізом провідників не меньше 5мм2. Максимальній переріз – обмежано отвором кабельного зажиму – 8мм2. Гвинтовий затискач розрахован на використання трубчатих накінцевників 6мм2, прижим кабеля виконується в одній точці.
Розпіновка роз’єму вказана у мануалі та пронумерована додатково на роз’ємі.
Живлення на інвертор (кабель живлення LINE) підключається через захисний автомат з номіналом 25А (кат С).
При підключенні паралельної системи (2-х або більше інверторов в паралель) – обов’язковою умовою є чітке збереження фазування вхідної мережі та навантаження.
Переключення пристрою у режим BYPASS виконується окремим перемикачем NORMAL/BYPASS. Перемикач має “попереджувальний контакт”, що керує окремим реле байпасу у інверторі. Механічне замикання перемикача – дублює переключення напруги живлення на вихід інвертора.
Інвертор не має індикації переходу в режим байпасу. Рекомендовано спочатку відключити інвертор вимикачем живлення, та тільки після цього переводити пристрій з режиму NORMAL у режим BYPASS.
Окреме місце на панелі відведено кнопці “холодного старту” STANDALONE. Кнопка зеленого кольору не має підсвічування. При відсутності мережі, натискання та утримання кнопки протягом трьох секунд ініціалізує тест батареї та виконується примусовий запуск генерації інвертора.
Для запуску необхідно, щоб остаточна енергія в батарейному блоці перевищувала значення > 10%* від номіналу. У іншому випадку – інвертор не запускається. Тестування батареї також відображаєтся на індикаторах батарейного блоку.
Режим STANDALONE може бути активований кнопкою на батарейному блоці, яка виконує таку саму функцію.
Перше включення потребує ініціалізаціі інвертора.
При підключенні живлення до інвертору та включенні перемикача DISCONN. у положення ON, інвертор виконує тестивуння параметрів мережі. Внутрішенє реле підключає мережу до первинних ланцюгів блоків живлення. На індикаторі з’являється індикація начальних параметрів: запрос на встановлення мови меню, стандарт режиму генерації та вибору режиму роботи. Підсвітлення індикатору вмикається при первинному натиску на будь-яку з кнопок на передній панелі інвертора та продовжує підсвічувати індикатор протягом 5-ти хвилин (якщо у цей період не буде додаткових натисків).
Кнопки на передній панелі – для зручності натискання – виглядають на ~0.5 мм від рівня панелі керування.
Керування всіма налаштуваннями а також огляд параметрів меню – виконується за допомогою 4-х кнопок.
Меню роботи пристрою має два рівня: користувацький та сервісній. Вхід у сервісний режим захищений паролем.
При наявності блоку моніторингу (Delta Smart Monitor) – можливе видалене керування роботою всією системою.