Комплексна система електроживлення

   Комплексне рішення для забезпечення безперебійним та гарантованим живленням приватного будинку.

Обладнання

Основні параметри

Опис проекту

    Проект розроблено для забезпечення приватного будинку безперебійним живленням. На етапі прорахунку розглядалось зменьшення власного споживання будинку від електромережі, а також альтернативне забезпечення від сонячних панелей при пропаданні зовнішньої мережі. 
    Щоб оцінити можливості генераціі енергіі та розрахувати необхідну кількість панелей, було зроблено попередній проект з візуалізацією.

    Розміщеня панелей зроблено на фронтальну частину даха по орієнтуванню у напрямку на південь. Для кріплення панелей було передбачено систему монтажу на металеву черепицю.

Орієнтація будівлі на південь

   Панелі  1000х2000мм встановлено у вертикальному положенні. Три ряди панелей повністю перекривають корисну площу покрівлі.
   Кількість панелей обмежана потужністю, яку можна подавати на вхід MPPT інвертора. У моделі
NetPRO Phaeton – це значення розраховане на  4kW максимум.
   Панелі розділені на групи (стринги) по 3 шт для забезпечення рівня номінальної напруги Solar DC, що не перебільшує значення максимальної вхідної напруги інвертора. Кожен ланцюг має захист (запобіжник MC-4) а також блокуючий діод (в корпусі MC-4) для захисту панелей при частковому затіненні панелей димоходами.

   При розрахунку підключення панелей до інвертора також розглядались параметри довжини траси кабелів (DC) та засоби укладки під покрівлею.
   Кабель (SOLAR Cable) від панелей під покрівлею прокладений у гофрі, не чутливій до сонячного випромінення. Кабель під покрівлею, який іде повз балки – прокладений у металевій гофрі. Особове значення приділялось пожарній безпеці та елементам заземлення конструкціі.

Затінення панелей

   Завдяки розділенню панелей на стрінги та використанню блокуючих діодів вдалося зменьшити вплив зон затінення від димоходів у другій половині доби. Верхній ряд буде мати часткове затінення першої панелі вже після 14…15 години. Другий ряд буде мати затінення панелей  після опівдня. Верхній ряд панелей та перщі три панелі другого ряду – віделені в окремий ланцюг.
   Зменьшення генераціі навіть при частковому затіненні сегментів панелей буде не суттєвим та забезпечить оптимальну потужність генераціі. 

Умовне позначення зон затінення у різні години (після 12-ої години).

Підкючення Інвертора

   Підключеня інвертора виконане у загальній шафі розподілу живлення. Вхід системи додатково захищено встановленням обмежувачів перенапруги на кожну фазу у зовнішній шафі (вводу генератора).
   Напруга від панелей зведена в два ланцюги. Кожен ланцюг має роз’єднувач з запобіжником. Перший ланцюг – це два стрінга панелей, що мають часткове затінення. Другий ланцюг – три стрінга сонячних панелей (середній та нижній ряди панелей).
   Змінна напруга подається на вхід інвертора через систему з механічним перемикачем байпасу.
   Інвертор дає живлення на групу окремого обладнання, критичного для пропадання напруги.

Генераторна установка

   Для забезпечення гарантованого живлення при відсутності зовнішньої мережі  та відсутності сонця, було встановлено генератор EUROPOWER EPS103DE потужністю 10kVA\9KW.
   Для підключення генератора було зроблено окрему лінію живлення – прокладений силовий та контрольний кабелі довжиною 45м. Місце переходу з вулиці у дім – зроблено через окрему шафу (була встановлена на етапі побудови будинку). На момент прокладання кабельної траси також було зроблено окремий контур заземлення (3 точки по 5 штирів 1.5м в лінію). Номінальний опір заземлення не перевищує 3 Ом.

   Для автоматичного запуску генератора було встановлено АВР (3 фази в одну) з керуванням всіма пареметрами через панель DeapSea. 

   Систем працює в номінальному режимі.
   Проводиться профілактика та обслуговування усіх систем.

Фото проектування системи. 08. 2021р.

Фото реалізації першої частини системи живлення. 08. 2021р.

Фото монтажу сонячних панелей. 09. 2021р.

Фото монтажу шафи АВР. 11. 2021р.

Фото монтажу заземлення. 11. 2021р.