Комплексна система електроживлення

   Комплексна система генераціі для компенсаціі власного споживання. 

Обладнання

Основні параметри

Опис проекту

    Проект створено для зменьшення власного споживання будинку від електромережі. 
    Сонячні панелі було змонтовано у дві черги (на двох окремих ярусах). 
    Попередньо було розраховано, що система на сонячних панелях буде забезпечувати окреме живлення самого критичного обладнання. В подальшому рішення було перероблено на комплексну роботу – загальне живлення від ДБЖ з підживленням від сонячних панелей.

Початкова конфігурація

Розширення системи

 

   Розробка проекту розпочалась з прорахунку кількості панелей, які можна було установити на поверхні покрівлі. Виходячи з геометричних розмірів панелі 950х1650мм, обмежений простір дозволяв встановти лише 15 панелей на двох рівнях. Кут встановлення панелей – приблизно 20 град., що є достатньо оптимальним для генераціі у літній час. Замовнику було запропановано також використання спеціальних кріплень для збільшення кута встановлення панелей, але це значно збільшувало паруснисть конструкціі.
   Монтаж системи було розпочато 01.06.2018.

 

   Панелі були підключені до інвертора Stark 5kW, який має один MPPT. Усі панелі були розділені на 5 окремих стрингів для отримання напруги Voc не більше 145VDC (це обмежання по входу SOLAR для інвертора). Для зменьшення навантаження на кабельну систему, проводи були розділени на 2 групи. Січення кожного кабеля – 6мм2. Загальний струм, який може бути у провідниках при максимальній генераціі – до 20А.
   Кожний стринг панелей має свій запобіжник (виконання MC4) та діоди (виконання MC4), які змонтовані під панелями та під’єднані у паралелі за допомогою Т-коннекторів. Це надає змогу відмикати окремі стринги а також доповнює сиcтему захисту ланцюгив DC.    

   Монтаж рейок на покрівлі зроблено класичними засобами – через нержавіюче кріплення в балки за допомогою шпильки М10х200мм. Перехідний кут дозволяє витримати відстань між панелями та покрівлею у межах не меньш 100мм (для охолодження).

   Кабель під покриттям метало-черепиці прокладений у металічній гофрі. Вулична частина кабелю прокладена в нечутливій до дії сонячного випромінення гофрі з кріпленням до каркасу будівлі.
   Усі кабелі в будівлі, враховуючи особливості дерев’яні конструкціі будинку, прокладені також у металогофрі.
   Металеве кріплення сонячних панелей додатково заземлене окремим дротом 16мм2 і має окрему точку заземлення (х-штир 1.5м з оцінкованой сталі).

   При проектуванні було частково неправильно прорахувано винос козирка верхньої покрівлі, що давало візуальне затінення панелей, розташованих на нижньому рівні.
   На місці встановлення виявилось, що навіть у самий сонячний дені літа (22 червня) тінь не попадає на жодну панель.

Очікувана мінімальна генерація сонячних панелей.

   Система підключена в роботу 06.2018 року.
   Додаткові налаштування роботи контролера проводились у літній та осінній періоди для виявлення оптимального режиму роботи системи при різних потужностях вироблення енергіі від сонячних панелей.

Варіант встановлення панелей під кутом 35°.

Фото монтажу системи. 06. 2018 р.